Przedszkole Kraków Ruczaj

Przedszkole Kraków Ruczaj
ID wpisu: 26123
Dodano: 27.02.2018
Kliknięć: 0
Wyświetleń: 180
CTR: 0.00%
Ocena : 3/5
Gwiazdka 1Gwiazdka 2Gwiazdka 3Gwiazdka 4Gwiazdka 5
16
Google
2
Bing
Ocena użytkowników:
  Średnia 0 (0 głosów)
(strona nie działa lub występuje inny problem? zgłoś awarię)
Opis: Nauczanie metodą Montessori można praktykować już od urodzenia aż do 12 roku życia. Zamiast sztywnych testów i badań, analiza i opinia o podopiecznych jest przedstawiana w formie narracji i opisu talentów i słabości dziecka. W trakcie przebiegu edukacji podejmowane są decyzje o poprawie słabych stron i indywidualnym sposobie realizacji tego zadania.
Praca z dzieckiem jako indywidualnością jest najmocniejszym aspektem tej metody. Nauka odbywa się we własnym tempie, a nauczyciel wciela się w role przewodnika a nie wykładowcy. Jednym z podstawowych celów tej nauki jest zużytkowanie naturalnej ochoty dziecka do nauki, nie kładąc nacisku na rywalizację gdy podopieczny nie jest przygotowany oraz dostatecznie dojrzały.
Fakt, że dzieci uczą się całkiem inaczej niż dorośli, istotnie odwzorowuje się w podejściu metody Montessori. Lekcje są specyficznie przygotowywane do naturalnych potrzeb podopiecznych w idei wolności, niezależności i świadomości obowiązków.
Metoda Montessori zapewnia, że zawsze przed przedstawieniem dziecku zagadnienia, jest ono wyjaśnione i przedstawione w sposób przydatny dla podopiecznego. Po zaprezentowaniu zagadnienia dziecko ma możliwość nieograniczonego korzystania z nowo nabytej wiedzy, poruszając własną wyobraźnię, stopując jedynie wtedy, kiedy występuje ryzyko zagrożenia dla dziecka lub otoczenia.
Każda czynność jest uważnie dobrana i toruje drogę do kolejnych działań i pojęć. Dzieci są motywowane do ciągłego powtarzania zagadnień, do momentu znudzenia. Wtedy jest to sygnał do rozpoczęcia nowego etapu oraz jest to pewność, że dziecko jest już gotowe.
Nie jest wyznaczona żadna tabela czasu lub okres, w którym dziecko ma uczyć się konkretnego działania. Prędkość przyswajania wiedzy absolutnie zależy tylko od dojrzałości dziecka i gotowości jego na nowy etap. Lecz trzeba nadmienić, że jest pewna kolejność zagadnień zastosowana podczas edukacji.
Kategorie:

Podlinkuj stronę: montessori-house.pl

Opinie o stronie montessori-house.pl (0)

Pseudonim:
Można wpisać maksymalnie 255 znaków. Pozostało 255 znaków.

Podobne strony w katalogu

W naszej placówce edukacyjnej możesz skorzystać z naszych propozycji w zakresie kształcenia gimnazjalnego oraz szkoły średniej. Oferujemy kursy (...)
Wszystkie podmioty gospodarcze, zainteresowane uzyskaniem wiedzy na temat efektywnej obsługi osób niepełnosprawnych, wiedzy na temat komunikacji z (...)
Szukasz szkoły, która nauczy Twoje dziecko języka angielskiego? Jeśli tak to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi możliwościami. Przez (...)
Celem szkoły policealnej medycznej w Żyrardowie jest przygotowanie absolwentów do odpowiedzialnego wykonywania zawodu. Szkoła medyczna posiada wykwalifikowaną (...)
Korzystając z naszego serwisu, mogą Państwo systematycznie robić postępy w nauce języka angielskiego. Oferujemy testy z zakresu takich zagadnień, (...)
Wrocławski Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej proponuje naukę w gimnazjum, technikę, liceum ogólnokształcącym bądź Ogólnokształcącym (...)
Wyższa Szkoła Zawodowa KADRY DLA EUROPY to nie jedynie znakomita kadra dydaktyczna oraz komfortowe warunki studiowania, ale także niespotykany klimat (...)
W ramach oferty naszych przedszkoli zapewniamy naukę języka angielskiego, które opiera się o metodzie częściowej immersji, czyli zanurzenia. W naszych (...)