Przedszkole Kraków Ruczaj

Przedszkole Kraków Ruczaj
ID wpisu: 26123
Dodano: 27.02.2018
Kliknięć: 0
Wyświetleń: 1005
CTR: 0.00%
597
Google
3
Bing
Ocena :
Gwiazdka 1Gwiazdka 2Gwiazdka 3Gwiazdka 4Gwiazdka 5 (3/5)
Ocena użytkowników:
  Średnia 0 (0 głosów)
(strona nie działa lub występuje inny problem? zgłoś awarię)
Opis: Nauczanie metodą Montessori można praktykować już od urodzenia aż do 12 roku życia. Zamiast sztywnych testów i badań, analiza i opinia o podopiecznych jest przedstawiana w formie narracji i opisu talentów i słabości dziecka. W trakcie przebiegu edukacji podejmowane są decyzje o poprawie słabych stron i indywidualnym sposobie realizacji tego zadania.
Praca z dzieckiem jako indywidualnością jest najmocniejszym aspektem tej metody. Nauka odbywa się we własnym tempie, a nauczyciel wciela się w role przewodnika a nie wykładowcy. Jednym z podstawowych celów tej nauki jest zużytkowanie naturalnej ochoty dziecka do nauki, nie kładąc nacisku na rywalizację gdy podopieczny nie jest przygotowany oraz dostatecznie dojrzały.
Fakt, że dzieci uczą się całkiem inaczej niż dorośli, istotnie odwzorowuje się w podejściu metody Montessori. Lekcje są specyficznie przygotowywane do naturalnych potrzeb podopiecznych w idei wolności, niezależności i świadomości obowiązków.
Metoda Montessori zapewnia, że zawsze przed przedstawieniem dziecku zagadnienia, jest ono wyjaśnione i przedstawione w sposób przydatny dla podopiecznego. Po zaprezentowaniu zagadnienia dziecko ma możliwość nieograniczonego korzystania z nowo nabytej wiedzy, poruszając własną wyobraźnię, stopując jedynie wtedy, kiedy występuje ryzyko zagrożenia dla dziecka lub otoczenia.
Każda czynność jest uważnie dobrana i toruje drogę do kolejnych działań i pojęć. Dzieci są motywowane do ciągłego powtarzania zagadnień, do momentu znudzenia. Wtedy jest to sygnał do rozpoczęcia nowego etapu oraz jest to pewność, że dziecko jest już gotowe.
Nie jest wyznaczona żadna tabela czasu lub okres, w którym dziecko ma uczyć się konkretnego działania. Prędkość przyswajania wiedzy absolutnie zależy tylko od dojrzałości dziecka i gotowości jego na nowy etap. Lecz trzeba nadmienić, że jest pewna kolejność zagadnień zastosowana podczas edukacji.
Kategorie:

Podlinkuj stronę: montessori-house.pl

Opinie o stronie montessori-house.pl (0)

Pseudonim:
Można wpisać maksymalnie 255 znaków. Pozostało 255 znaków.

Podobne strony w katalogu

Prezentujemy Państwu Punkt Przedszkolny Fantazja z siedzibą w Szczecinie. Działamy od 2009 roku. W grupie 16-20 osobowej przyjmujemy dzieci od 2,5 (...)
Już od wielu lat zajmujemy się przygotowaniem tekstów naukowych - zarówno w naszym języku, jak i równie dobrze w językach obcych. Nasza specjalizacja (...)
Przedszkole niepubliczne „Nasze Dzieci” to kolorowy świat, który stworzyliśmy, by wspierać rozwój Twojego Dziecka w przyjaznym środowisku, gdzie (...)
Polonijka jest to polonijna szkoła podstawowa. Oferta edukacyjna szkoły przeznaczona jest dla dzieci Polonii w wieku od 5 do 15 lat. Szkoła online (...)
Powstaliśmy w 1996 roku. Międzynarodowe Studium Dziewulskich jest jedną z największych szkół policealnych kształcących na takich kierunkach jak (...)
Uczymy przedmiotów technicznych na profesjonalnie zorganizowanych korepetycjach online lub stacjonarnych. Przekazujemy wiedzę o budownictwie drogowym (...)
Ama Film Academy to szkoła filmowa w Krakowie, która serdecznie zaprasza wszystkie osoby, zainteresowane karierą w przemyśle filmowym, do rekrutacji. (...)
Na naszej nowoczesnej stronie internetowej jesteśmy w stanie zapewnić szeroki dostęp do nowoczesnych narzędzi edukacyjnych, które pozwalają na realizowanie (...)