wysokomanganowa stal hadfielda - VIRGAMET

wysokomanganowa stal hadfielda - VIRGAMET
ID wpisu: 21579
Dodano: 06.07.2016
Kliknięć: 0
Wyświetleń: 2591
CTR: 0.00%
66
Google
77
Bing
Ocena :
Gwiazdka 1Gwiazdka 2Gwiazdka 3Gwiazdka 4Gwiazdka 5 (3/5)
Ocena użytkowników:
  Średnia 4.33 (6 głosów)
(strona nie działa lub występuje inny problem? zgłoś awarię)
Opis: Stal Hadfielda od dłuższego czasu budzi podziw dla inżynierów, metalurgów, oraz całej branży hutnictwa.

Jest to jeden z nielicznych stopów wykorzystywanych w postaci staliwa, wyrobów kutych, oraz walcowanych do produkcji komponentów narażonych na zużycie podczas tarcia.

Stal Hadfielda to jeden z nielicznych gatunków o wysokiej zawartości manganu i węgla w stosunku 10:1. Zawartość manganu określa się w proporcji ok. 12%, z kolei węgiel w ilości ok. 1%. Połączenie tych dwóch pierwiastków nadaje stali niesamowitą odporność na ścieranie podczas pracy, gdzie występuje nacisk. Praca elementów wykonanych z tego stopu bez nacisku powoduje mimo wszystko zużycie materiału.


Odkrycie stopu nastąpiło w 1882 roku. Metalurg Robert abbott Hadfield stworzył pierwszy odlew, który po dziś dzień jest niezastąpionym materiałem w branży górniczej, branży maszynowej i innych gałęziach przemysłu.

Stal X120Mn12 / 1.3401 / 11G12 i inne odpowiedniki posiadają strukturę austenityczną a dodatkowo wykazano, iż posiadają własności ferromagnetyczne.


W Wyżej wymienionym gatunku X120Mn12, 1.3401, 11G12 - czyli stali Hadfielda zaopatrujemy w przedsiębiorstwa w:


- Blachy gorącowalcowane
- Odkuwki swobodnie kute
- Pręty gorącowalcowane
- Odlewy ze staliwa


Zapraszamy do współpracy!
Kategorie:

Podlinkuj stronę: virgamet.pl

Opinie o stronie virgamet.pl (0)

Pseudonim:
Można wpisać maksymalnie 255 znaków. Pozostało 255 znaków.

Podobne strony w katalogu

Jest nam bardzo miło móc zaprezentować Państwu profil firmy M-Pack z Sanników w województwie mazowieckim. To profesjonalne przedsiębiorstwo zajmuje (...)
Nowoczesne wózki widłowe, kompleksowa sprzedaż, a także wynajem wózków widłowych czy oczywiście używane wózki widłowe to właśnie to co znajdziecie (...)
Zapraszamy Państwa do odwiedzenia sklepu internetowego 230volt.pl. Jesteśmy własnością istniejącej ponad 20 lat opolskiej firmy PROJEKT Automatyka (...)
Jest nam ogromnie miło móc zaprezentować Państwu ofertę firmy PIONIER Jawor. Od 1991 roku przedsiębiorstwo to zajmuje się produkcją wyrobów technicznych (...)
Farby Phoenix EcoTherm wpływają na proces przenikania ciepła do i z izolowanej ściany czy dachu, a to ma wpływ na możliwości oszczędzania energii (...)
Firma Fidlin stara się oferować wymagającym klientom nowoczesne rozwiązania umożliwiające zabezpieczenie ładunków w przemyśle. Przygotowywane (...)
Firma Tartak Elektryczny zajmuje się wytwarzanie okleiny naturalnej. Produkują ją z polskich drzew takich jak dąb, jesion czy sosna. Tartak został (...)
Firma Blachmix Maszyny Nowe zajmuje się sprzedażą nowych maszyn cnc. W ofercie znajdują się takie urządzenia jak: frezarki cnc, tokarki cnc, centra (...)